O tarotu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zviera   
Čtvrtek, 30 Září 2010 20:39

Tarotové karty jsou dnes asi nejznámější věšteckou pomůckou.

Podle legend obsahují moudrost prastarých mysterií. V teoriích odkud pocházejí se objevují snad všechny velké starověké civilizace počínaje Egyptem přes Indii, Čínu až po Atlantidu.Taroty se skládají z 22 karet velké arkány zobrazujících univerzální principy jež jsou pro výklad již samy o sobě dostačující a 56 karet malé arkány, jež znázorňuje podrobnosti (příležitosti a výzvy). Malá arkána se dále dělí podle elementu (živlu) na hole, meče, poháry a disky. Vedle klasických tarotových sad dnes existuje nepřeberné množství nejrůznějších výtvarných zpracování, ať už se jedná o květinové, zvířecí, upíří či dračí taroty. Spoustu druhů si můžete například na těchto stránkách http://www.aeclectic.net/tarot/cards/ferret/ prohlédnout.

 

Tarotové karty nejsou určeny jen k orientaci v přítomné situaci a nahlížení do budoucnosti. Jsou výborným pomocníkem k rozvoji intuice, sebepoznání, k psychoanalýze. Podle starých tradic zobrazují trumfy velké arkány cestu člověka k zasvěcení, přirovnávají se též k životní cestě člověka od narození přes dětství a dospělost až k moudrosti stáří.

Výklad tarotovými kartami je přínosný stojíte-li před důležitým rozhodnutím, pokud se vám nedaří jak byste si přáli, či máte problém s nímž si nevíte rady, ať již v práci, studiu, partnerství nebo rodinně. Ujasníte si v jaké situaci se nacházíte nyní, případně jaké kroky či rozhodnutí v minulosti vás dovedly do nynější situace a následně se podíváme jaké možnosti se vám rýsují v budoucnosti. Tarot poradí, jakým způsobem se bude situace vyvíjet, co je vhodné nebo naopak nevhodné činit a kam vás ten či onen postup dovede. Proto je výborným pomocníkem rozhodujete-li se mezi několika možnostmi, nebo chcete zkusit něco nového, ale bojíte se toho a nejste si jisti, zda to zvládnete a co vám to přinese. Lze samozřejmě nahlédnout i na to, co vás čeká ve vzdálené budoucnosti: Pravděpodobně vám nevyvěštím ani prince na bílém koni, ani dědictví po netušeném strýci, takto vlastníku diamantových dolů v Jižní Americe, ani brzkou výhru ve sportce, ale i to se občas stává ;). Karty vám pomohou nahlédnout jaké máte možnosti a doporučí která je pro vás ta nejvhodnější. Nemohou za vás ale rozhodnout. Rozhodnutí kterou cestou se chcete dát je nakonec vždy na vás.

Aktualizováno Středa, 02 Listopad 2011 22:18